چیپ ال ای دی پاور

No comments yet

چیپ ال ای دی پاور

چیپ ال ای دی پاور در حقیقت یک دیود نوری است با این تفاوت که سطح آن دارای لایه ای شفاف از جنس سلیکا است که باعث می شود نور دیود بصورت متمرکز و درخشان تر دیده شود. امروزه با پیشرفت فن آوری در صنعت روشنایی در سطح وسیعی از ال ای دی پاور استفاده میشود.

چیپ ال ای دی پاور در حقیقت یک قطعه نیمه هادی است که میتواند جریان برق را مستقیما به نور تبدیل نماید. از لحاظ قدرت، ال ای دی پاورها به قدرت بالا و قدرت پایین تقسیم بندی میشوند. استفاده از هر قدرت در نورپردازی ها بسته به شرایط و میزان روشنایی محیط صورت می گیرد. از لحاظ شکل نیز ال ای دی پاور به اشکال مربع و مستطیلی تولید می گردند. اندازه تراشه نیز با واحد میل مشخص می شود و از این لحاظ چیپهای 12،9،8 و 14میل تولید و عرضه می گردند.

موارد استفاده از چیپ ال ای دی پاور:

چیپ ال ای دی پاور برای تولید نور استفاده میشود با این تفاوت که در عملکرد آن به یکنواختی و ملایمت نور نسبت به شدت نور توجه بیشتری شده است. در نورپردازی های حرفه ای از این خاصیت چیپ ال ای دی پاور برای ایجاد یک فضای دلنشین و القای حس آرامش استفاده می شود. شدت نور در ال ای دی پاور به تعداد چیپ آن بستگی دارد و هرچقدر تعداد چیپ بیشتر باشد؛ ال ای دی از شدت نور بیشتری برخوردار خواهد بود.

چیپ ال ای دی پاور به واسطه امکان تولید نورهایی به رنگ سفید آفتابی و مهتابی، زرد،صورتی، بنفش،سبز، آبی و قرمز در پروژه های زیباسازی از طریق نورپردازی در محیط خانه و خصوصا اماکن عمومی استفاده می شود. از رنگ سفید آفتابی و مهتابی بصورت تلفیقی میتوان برای تامین نور اتاقها و مراکز دولتی و خصوصی استفاده نمود. استفاده این محصول به واسطه مقرون بصرفه بودن و تامین نور کافی در برجهای مسکونی و تجاری در سطح قابل توجهی انجام می گیرد.

مزایای استفاده از چیپ ال ای دی پاور:

استفاده از چیپ ال ای دی پاور خصوصا برای اماکن عمومی بسیار مقرون بصرفه می باشد. چرا که مصرف انرژی این محصول در مقایسه با محصولات مشابه بسیار پایین بوده و از طول عمر مفید بالاتری برخوردار است. حرارت تولیدی چیپ ال ای دی پاور بسیار پایین است و می توان در محیطهایی نظیر آشپزخانه برای جلوگیری از افزایش دمای محیط برای تامین نور مورد نیاز استفاده گردد. اندازه کوچک و سهولت نصب از دیگر مزایای چیپ ال ای دی پاور است که آنرا مورد توجه قرار داده است.

ایمنی چیپ ال ای دی پاور در مراحل نصب از سطح بالاتری نسبت به محصولات مشابه برخوردار است. این محصول فاقد تشعشع مضر می باشد. از این جهت در ساخت آن به مسئله حفظ سلامتی مصرف کنندگان توجه جدی شده است.


Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *